Vedení souboru

Monika Tesařová

zakladatel, jednatel, zdravotní dozor, koordinátor a vedoucí souboru

Narodila se v Brně, kde žije doposud. Po maturitě na střední zdravotní škole (obor dětská sestra) působila v řadě zdravotnických organizací (klinika plastické chirurgie, soukromé sanatorium aj.). Absolvovala rovněž studium němčiny a italštiny na jazykové škole (následované dlouhodobým pobytem v zahraničí). Vždy měla blízko ke sportovní gymnastice, pohybu a umění, proto se rozhodla spojit sportovní a uměleckou činnost, dát dětem příležitost poznat nové možnosti využití jejich volného času, nahlížet svět pomocí divadla a podporovat jejich rozvoj, prohlubovat možnosti, schopnosti a funkce jejich těla a zároveň umožnit poznat jejich nemalé rezervy. Založením soukromého Dětského divadla Theatre si tak splnila celoživotní sen. Práce s dětmi ji dlouho naplňuje (pravidelně vykonává přednášky pro ZŠ na téma „hygiena dětí“ a „problematika dospívání“, dále zajišťuje zdravotní péči a dozor při různých sportovních a školních akcích či volnočasových táborech a soustředěních). Je vdaná, vychovala dvě krásné dcery – dvojčata Dominiku a Veroniku.

Bc. Vít PiskalaVít Pískala

herectví a režie

Herec, improvizátor, pedagog a režiser. Vystudoval JAMU obor dramatická výchova, rok učil na ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského v Hlučíně. Pak se vrátil do Brna a začal hrát v divadle Husa na provázku, kde působí do dnes. Divadlu se věnuje již od svých šesti let, což už je nějaký ten pátek. Byl zakládajícím členem improvizační skupiny Kamarádi nacvičených scének, která v současnosti hostuje v HaDivadle a divadle v Celetné. Mihnul se i v několika seriálech české televize. Myslí si, že umí tančit tango, vařit a vést děti a mladé lidi k divadlu. Ví, že neumí běhat a opravovat auta.

MgA. Monika Matoušková

lektor herecké výchovy

V roce 2012 absolvovala studium činoherního herectví na Divadelní fakultě Janáčkovi akademie múzických umění v Brně. Od té doby působí jako herečka na volné noze. Hostuje na scénách předních brněnských divadel. Již během svého studia účinkovala v divadle Reduta a Divadle Husa na provázku. V současné době ji můžete vidět např. v Národním divadle Brno (Dívka v inscenaci Sedmá pečeť), divadle Reduta (Drak v Pohádce o malém Mozartovi a velkém drakovi) či v Divadle Husa na provázku, kde v pozoruhodné inscenaci Amadeus předního českého režiséra Vladimíra Morávka, stvárňuje Terezu Salieriovou – manželku legendárního herce Miroslava Donutila. Rovněž se věnuje zpěvu. Ve volném čase působí jako lektorka herectví, hlasové výchovy a jevištní mluvy 🙂